JSME OSTRAVA / Koalice – Strana zelených a Piráti

Zelení a Piráti apelují na zastavení mizející Ostravy, moravskoslezskenovinky.cz

Zdroj

Vydáno: 13. 9. 2014

Zelení a Piráti apelují na zastavení mizející Ostravy

V ostravských komunálních volbách kandiduje také koalice "Jsme Ostrava – koalice Strany zelených a Pirátů". Jejími lídry jsou předseda České pirátské strany Lukáš Černohorský a bývalá kandidátka Strany zelených do evropských voleb Andrea Hoffmannová.

"Jsme Ostrava" vystihuje současnou Ostravu jediným přídavným jménem - mizející - a apeluje na změnu tohoto stavu. Moravskoslezskenovinky.cz o tom koalice informovala ve své tiskové zprávě.

„Mizející obchody z centra města, mizející rodiny a mladí lidé za hranice Ostravy či mizející budovy při zvýšené smogové situaci – to vše v nás evokuje současný stav města, který bychom rádi změnili,“ říká Lukáš Černohorský.

„V rámci kampaně jsme se rozhodli vydat jiným směrem než tradiční politické strany. Nechceme vyhazovat peníze za billboardy a venkovní reklamu, klademe důraz na propojování lidí, chceme zjistit, s jakými problémy se Ostraváci potýkají a co od města očekávají. Proto pořádáme pravidelné besedy s veřejnosti, pikniky, poznávací cyklojízdy nebo komentované pozorování hvězd. Usilujeme o to, aby povědomí o Ostravě nebylo spjaté pouze s doly, továrnami, silnicemi, domy. Ostrava je především město jejich obyvatel. My všichni jsme Ostrava a naše město milujeme,“ dodává Černohorský.

Vysokoškolská pedagožka Andrea Hoffmannová k situaci v Ostravě dodává: „Díky mému působení na univerzitě pozoruji trend mladých vzdělaných lidí, kteří celý život žijí v Ostravě, absolvují tady vysokou školu, a poté odejdou do jiného města za lepšími pracovními příležitostmi. Spousta mých známých se rozhodla založit rodinu mimo Ostravu, aby jejich děti netrápily nemoci spojené se znečištěným ovzduším. Mne se tato problematika týká na 100%, sama mám vystudovanou vysokou školu a s manželem plánujeme založit rodinu. Mé pouto s Ostravou je ale natolik silné, že bych jej nedokázala přetrhnout. I proto jsem se rozhodla vstoupit do politiky a aktivně se podílet na tom, aby se Ostrava do budoucna co nejdále vzdalovala spojení se slovem mizející.“

"Jsme Ostrava - koalice Strany zelených a Pirátů" dosáhla v aktuálních průzkumech společností SANEP a MEDIAN volební potenciál přes 9,5%. Pokud se podaří překročit hranici 5%, pak by zástupci Pirátů a Strany zelených rádi působili jako kvalitní a konstruktivní opozice, která si klade za cíl vyvolat politickou i veřejnou diskuzi o životě v Ostravě.

Programové priority koalice se zaměřují např. na otevřenou radnici a informovaného občana, dlouhodobý koncept rozvoje města, školství, školky, jesle a městská škola v přírodě, cyklostezky a dopravu ve městě či podporu podnikání.Piráti: Transparentní účet a Volební náklady Ostrava


JSME OSTRAVA / Koalice – Strana zelených a Piráti
Design: jarnemec.com (CC BY 3.0 CZ)

NAVRCHOLU.cz