JSME OSTRAVA / Koalice – Strana zelených a Piráti

PaeDr. Radana Parmová

54 let
učitelka na gymnáziu
Zábřeh
člen Strany zelených
navrhující strana: SZ

Je mi 54 let, jsem rozvedená, mám čtyři dcery a syna, bydlím 30 let V Zálomu ve Starém Zábřehu.

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Ostravě obor český jazyk – výtvarná výchova (1984 PaedDr.). Pracovně jsem poznala nejrůznější školy: sídlištní „základky“ Srbská, V Zálomu, Horymírova, katedru výtvarné výchovy na Ostravské univerzitě, učební obory, kurzy výtvarného vyjadřování v Galerii pro každého i soukromě. Teď přes deset let učím český jazyk, výtvarnou výchovu, volitelné semináře a angličtinu na Biskupském gymnáziu v Ostravě; se svými studenty jsem zpracovala několik dlouhodobých projektů, které zmiňuji níže. Od dětství kreslím, maluji, píšu, publikuji, překládám. Velmi mě baví cizí jazyky, pěší chůze a poznávání krajiny, dějiny hudby a umění, mám všestranné zájmy, které splývají s mou prací.

Například r. 1992 jsem založila nadaci Projekt polidštění sídliště : umělci ze San Francisca a místní děti pomocí nástěnných maleb proměňovali Zálom v jedinečné místo. Mé aktivity jsou v podstatě "vlastivěda": příroda, historie a příběhy lidí mě zajímají stejně jako vlastní umělecká tvorba – ať je to výsadba stromů na břehu potoka Zábřežky , nízkoprahový kroužek Nechráněné Poodří, postindustriální plenéry anebo Setkání s přírodou (ZO ČSOP Na břehu), každoroční ornitologické mapování v lese za Feronou, poznávání osady Bedřiška a portréty dětí, které tam žijí – vše se prolíná.

Aktivně jsem vystupovala proti zrušení ZŠ V Zálomu na přelomu roku 2011 – 2012 a od loňského podzimu jsem se přidala k iniciativám ProAltu a Blokujeme. Spolupracuji se salesiánským střediskem volného času Don Bosco.

Roku 2010 jsem se rozhodla vstoupit do Strany zelených. Čtyři roky jsem byla předsedkyní ZO Strany zelených Ostrava – Jih. Letos jsem kandidovala v krajských primárkách do Evropského parlamentu.

Volební program JSME OSTRAVA představuje vizi takového života, jaký v Ostravě potřebjeme a jaký zkouším zviditelňovat jako aktivistka; jako zastupitelka budu mít více možností a více vlivu a jsem přesvědčena, že moje postoje zůstanou stejné.

Pokud si chcete být jisti, než mi dáte hlas, řadu konkrétních věcí najdete o mně na googlu, když zadáte Radana Parmová.Další kandidáti pro:

Ostrava – město | Moravská Ostrava a Přívoz (č. 12) | Ostrava – Jih | Poruba | Svinov | Vítkovice (č. 6)


Piráti: Transparentní účet a Volební náklady Ostrava


JSME OSTRAVA / Koalice – Strana zelených a Piráti
Design: jarnemec.com (CC BY 3.0 CZ)

NAVRCHOLU.cz