JSME OSTRAVA / Koalice – Strana zelených a Piráti

Ladislav Vrchovský

66 let
publicista, novinář
Moravská Ostrava
člen Strany zelených
navrhující strana: SZ

Novinář, publicista, divadelní kritik. K výkonu svého povolání se dostal až po listopadu 1989, v sedmdesátých a osmdesátých letech pracoval jako nepřítel totalitního režimu z politických důvodů jako horník v dolech OKD.

Byl jednou z hlavních osobností Občanského fóra na Ostravsku, jako předseda stávkového výboru prosadil účast ostravských a karvinských horníků na generální stávce 27. listopadu 1989, která rozhodla o pádu komunistického režimu v Československu.

V letech 1990-1992 byl poslancem Federálního shromáždění za Občanské fórum, ve kterém patřil k užšímu vedení. Po uplynutí poslaneckého mandátu se vrátil ke svému původnímu povolání. Zároveň vykonával mandát zastupitele v zastupitelstvu statutárního města Ostrava a vedl komisi kultury při radě města Ostravy.

Založil a posléze i vedl ostravskou Společnost pro kulturu a umění, je také jedním ze zakladatelů festivalu Folklor bez hranic. V současnosti působí jako novinář v internetovém kulturním deníku Ostravan.cz, jako divadelní kritik spolupracuje s Českým rozhlasem a Divadelními novinami.Další kandidáti pro:

Ostrava – město | Moravská Ostrava a Přívoz (č. 12) | Ostrava – Jih | Poruba | Svinov | Vítkovice (č. 6)


Piráti: Transparentní účet a Volební náklady Ostrava


JSME OSTRAVA / Koalice – Strana zelených a Piráti
Design: jarnemec.com (CC BY 3.0 CZ)

NAVRCHOLU.cz